Pabudimas
Издательство «Золотой Век» Интернет-Радио «Возрождение» Пища Ра – Древняя цивилизация Славяно-Ариев – возврат из забвения Издательство Митраков
Pagrindinis » Straipsniai » Mano straipsniai

Česnakas- sveikatos ir jėgų šaltynis

ČESNAKAS

Ištrauka iš knygos: „Neišgydomų ligų nėra“. Dr. R. Šulcė.

Dirbdamas klinikoje ir gydydamasis pats, atradau, kad česnakas – tikrai stebuklingas augalas. Jei man reikėtų apsiriboti tik keliais vaistiniais augalais, tai česnakas, uoginė paprika, lobelija ir alijošius, išvardinta tvarka, būtų sąrašo viršuje! Siekdami stiprinti sveikatą, į savo mitybos programą įtraukite žalią česnaką. Iš pradžių neskubėkite ir, sukapoję į smulkius gabalėlius, vogčiomis berkite į savo maistą. Netrukus galbūt tapsite priklausomas nuo česnako, kaip ir aš, ir imsite jį valgyti dideliais kiekiais. Kai gaminu valgyti – kai iš tiesų kaitinu ir gaminu, į 3-4 asmenims ruošiamo kario ar makaronų padažą dedu 4-6 česnako GALVUTES, arba maždaug 100 skiltelių. Nebūkite lepšiai, kai į ruošiamą maistą reikia dėti česnako. Karštis sunaikina didelę dalį česnako skonio, stiprumo ir medicininio poveikio, todėl visada naudokite daug, jei ketinate kaitinti. Jei lankysitės Los Andžele ar San Franciske, išbandykite česnako virtuvę „Stinking Rose“ restorane. Kadangi česnakas – mano mėgstamiausias vaistinis augalas ir vienas mėgstamiausių maisto produktų, noriu papasakoti jums daugiau apie jo medicinines galias. Ši informacija galbūt paskatins jus savo gyvenime vartoti daugiau šio nuostabaus, stebuklingo ir gydančio augalo.

Puiki gydomoji dozė – bent 3 skiltelės ŠVIEŽIO, ŽALIO česnako kasdien.

Česnakas (lot. – Allium sativum) neabejotinai yra vienas gamtos stebuklų. Jis garbinamas nuo rašytinės istorijos pradžios dėl savo savybės gydyti ir stiprinti kūną. Senovės egiptiečiai, graikai ir romėnai gausiai vartodavę česnaką jėgoms didinti ir kovai su ligomis. Hipokrato, vadinamojo šiuolaikinės medicinos tėvo, iš tikrųjų būta žolininko ir gydytojo natūropato. Česnaką jis naudodavo specialiai vėžiui gydyti. Ne tokioje tolimoje praeityje, Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metais, žaizdoms gydyti paprastai naudoti medikamentai su siera, tačiau jų pritrūkusi, britų vyriausybė karo lauko ligoninėse naudodavo česnaką. Šiam augalui priskiriami nuopelnai už tūkstančius išgelbėtų gyvybių. Jis buvo dedamas į įvairius preparatus karo žaizdoms dezinfekuoti ir gydyti, o vartojamas į vidų sėkmingai kovojo su vidurių šiltine ir dizenterija. Šiandien česnakas – pirmaujantis nereceptinis vaistas daugelyje Europos ir Azijos šalių. Daugelyje šalių, išskyrus JAV, jis yra oficialus, medicinos gydytojų išrašomas vaistas įvairioms ligoms gydyti, ypač hipertenzijai (aukštam kraujospūdžiui), padidėjusiam cholesterolio kiekiui ir vėžiui, ir ypatingai dažnai skiriamas kaip plataus veikimo spektro antibiotikas, antivirusinė medžiaga ir fungicidas. Pastarajame šimtmetyje Amerikoje buvo atsisakyta naudoti česnaką medicinos reikmėms, bet ne dėl jo neveiksmingumo gydyti, o spaudžiant gydytojams iš Amerikos gydytojų asociacijos (AMA) ir farmacijos kompanijų. Daugelį metų farmacijos kompanijos ir AMA stengėsi atkalbėti visuomenę gydymosi tikslais naudoti augalus – tiesą sakant, atkalbinėjo nuo savigydos ar gydymosi namuose, kad paverstų žmones labiau priklausomais nuo gydytojų ir medikamentų. Tačiau panašu, kad šių dviejų grupių taikoma kieto kumščio politika ir kasmet reikalaujamas trilijonas dolerių jau nebegali išlaikyti česnako pogrindyje.

ČESNAKAS BEI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGOS

Česnakas garsėja dėl savo poveikio gydant širdies ir kraujagyslių ligas. Šiandien šios ligos – tai mirties priežastis Nr. 1 Amerikoje. Per šiuos metus mirs beveik 1 milijonas žmonių. Tai maždaug 2 žmonės per minutę. 99 procentus visų su širdimi ir kraujagyslėmis susijusių mirčių sukelia cholesterolio ir prisotintų riebalų užkimštos vainikinės arterijos. Pirmą kartą dėmesys į česnaką, kaip vaistą širdininkams, buvo atkreiptas tada, kai tyrėjai pastebėjo, jog daug česnako suvartojančiose šalyse širdies ir kraujagyslių ligos žymiai mažiau paplitusios, palyginti su vidurkiu. Atrasta, kad česnakas mažina bendrą cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujo serume ir aterosklerozinių plokštelių susidarymą kraujagyslėse. Jis tai daro padidindamas kraujyje didelio tankio lipoproteinų (DTL) koncentraciją. Šie lipoproteinai išvalo perteklinį cholesterolį ir riebalus iš mūsų kraujo. Česnakas taip pat mažina mažo tankio lipoproteinų (MTL) koncentraciją, kuri gali prisidėti prie kraujagyslių plokštelių susidarymo.  Medicinos tyrėjai česnake taip pat atrado medžiagų, slopinančių trombocitų agregaciją (kraujo ląstelių sukibimą). Tai dar vienas būdas, kaip česnakas gali sumažinti infarkto riziką. Aukštas kraujospūdis – pasaulinio masto epidemija, tuo tarpu visos studijos neginčijamai įrodo, kad česnakas mažina hipertenziją. Dėl stipraus poveikio kraujospūdžiui, Japonijos maisto ir vaistų departamentas (Japanese Food and Drug Administration) patvirtino česnaką kaip oficialų vaistą, kuris šiuo metu yra Japonijos farmakopėjos sąraše. Jei ieškote saugios ir veiksmingos gydomosios priemonės širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti, tai česnakas bus puikus pasirinkimas. Nesvarbu, ar jūsų kraujospūdis aukštas, cholesterolio ir trigliceridų koncentracija didelė, formuojasi aterosklerozinės plokštelės ar kemšasi kraujagyslės: česnakas – kaip tik jums.

ČESNAKAS IR VĖŽYS

Įrodyta, kad česnakas – veiksminga vėžio terapijos priemonė. Trečdalis česnaką tyrusių studijų yra susijusios su vėžiu. Nacionalinis vėžio institutas (National Cancer Institute) pranešė, jog sergamumas vėžiu žemiausias tose šalyse, kuriose česnako suvartojama daugiausiai: Prancūzijoje, Ispanijoje ir Italijoje. Keliose pavienėse kaimiškose pasaulio vietovėse, kuriose neužfiksuotas NĖ VIENAS vėžio atvejis, česnako suvartojimas yra taip pat didžiausias. Įrodyta, kad česnakas ne tik padeda mūsų baltosioms kraujo ląstelėms saugoti mus nuo vėžio, bet ir didina mūsų organizmo gebėjimą naikinti auglius. Kai stiprų gydomąjį poveikį turintys česnake esantys fitochemikalai cirkuliuoja mūsų kraujotakoje, pagerėja daug mūsų imuniteto aspektų. Česnakas ne tik naikina bakterijas, virusus ir grybelius su jais kontaktuodamas, bet ir stimuliuoja mūsų ląstelinį imunitetą. Štai kodėl aš jį pasirinkau kaip priedą prie ežiuolės savo formulėje „Echinacea Plus Tonic Formula“. Laboratoriškai įrodyta, kad česnakas stimuliuoja interferono gamybą (tai natūrali imuniteto cheminė medžiaga, naudojama vėžiui gydyti) ir gerina natūralių ląstelių „žudikių“, naikinančių vėžį ir auglius, veiklą. Taigi, česnakas slopina ir stabdo auglių augimą ir netgi sušvelnina su vėžiu susijusius skausmus. Auga sergamumas storosios ir tiesiosios žarnos vėžiu. Daugelyje šalių nuo šios vėžio formos, palyginti su kitomis, miršta daugiausia vyrų ir moterų kartu sudėjus. Remiantis vadovu „Merck Manual“, beveik pusė visų suaugusių amerikiečių virš 50 metų amžiaus serga divertikulioze (žarnyno išvaržomis). Dvigubai koduotų tyrimų metu buvo atrasta, kad česnakas mažina sergamumą storosios ir tiesiosios žarnos vėžiu. Taip pat paskelbta, kad česnakas mažina sergamumą skrandžio vėžiu. Vienas universitetinis tyrimas parodė, kad česnakas 10 kartų veiksmingiau mažina sergamumą skrandžio vėžiu, palyginti su česnako nevartojusia grupe. Česnakas, turintis daugiau nei 80 sieros junginių, naikina laisvuosius radikalus. Tai dar vienas būdas, kaip česnakas apsaugos jus nuo vėžio ir chemikalų sukeliamų vėžinių susirgimų.

 ČESNAKAS IR LIGAS SUKELIANTYS MIKROORGNIZMAI

Česnakas – galingas antibiotikas bei priešvirusinė ir priešgrybelinė medžiaga. Česnakas yra labai stipriai veikiantis antibiotikas. Atrasta, kad česnako sultys, atskiestos proporcijomis 1:125 000, slopina bakterijų augimą. Česnakas naikina IR gramteigiamas, IR gramneigiamas bakterijas – dėl šios savybės jis veikia kaip plataus veikimo spektro antibiotikas. Rusijoje česnakas buvo pramintas rusiškuoju penicilinu, nes ilgai ir sėkmingai naudotas kaip priešbakterinė medžiaga. Farmaciniai antibiotikai nesirenka, kurias bakterijas organizme reikia naikinti, o kurių – ne: žudo visas iš eilės. Tai sukelia daug problemų, kadangi mūsų organizme gyvena daug vadinamųjų gerųjų bakterijų, reikalingų tinkamoms medžiagų apykaitos funkcijoms atlikti. Štai kodėl po antibiotikų kurso žmonės skundžiasi virškinimu, užkietėjusiais viduriais, mieliagrybiais (kandidoze) ir grybelinėmis infekcijomis. Ilgainiui mūsų organizmai tampa atsparūs šiems antibiotikams, o kartais juose susikuria pavojingos ir atsparios bakterijų atmainos. Tuo tarpu česnakas yra visiškai „išrankus“ ir naikina tik organizmui kenkiančias bakterijas. Nuostabu tai, kad tuo pačiu metu česnakas sustiprina mūsų gerųjų bakterijų veiklą, žarnyno florą ir virškinimą. Česnakas naikina daug bakterijų rūšių, įskaitant streptokoką ir stafilokoką, bakterijas, sukeliančias vidurių šiltinę, difteriją, cholerą, bakterinę dizenteriją (keliautojų viduriavimą), tuberkuliozę, stabligę, reumatą ir daugelį kitų. Kai kas juokauja, kad priežastis, kodėl valgydami česnaką neperšąlate, yra ta, jog niekas nenori prie jūsų artintis. Kad ir kaip ten būtų, česnakas taip pat yra veiksminga priešvirusinė medžiaga. Daug žmonių jaučia, kad česnakas gydo bendrus peršalimo simptomus, nes naikina virusus, sukeliančius viršutinių kvėpavimo takų ligas ir gripą. Kontaktuodamas, česnakas gydo virusines infekcijas – tymus, kiaulytę, mononukleozę, vėjaraupius, paprastąją pūslelinę (1-ojo tipo (HSV1) ir 2-ojo tipo (HSV2) Herpes simplex virusus), juostinę pūslelinę (Herpes zoster virusą), virusinį hepatitą, skarlatiną, pasiutligę ir kitas. Česnako priešgrybelinėms savybėms neprilygsta niekas. Laboratoriškai įrodyta, kad jis veiksmingesnis už bet kokią žinomą priešgrybelinę medžiagą, įskaitant nistatiną. Česnakas reguliuoja bakterijos Candida albicans dauginimąsi

 



Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/?dl_id=101
Категория: Mano straipsniai | Patalpino: Sirijus555 (23.05.2015) | Autorius: Rimantas
Peržiurų: 1740 | Žymos: infekcija, antibiotikai, Česnakas, (Allium sativum), vaistai | Įvertinimai: 0.0/0
Viso komentarų: 0
avatar